П`ятниця 31.03.2017 01:34                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS

Lilia(38), krasivekskaya(116)

Рекомендації по роботі з дітьми старшого шкільного віку

Необхідно стимулювати процес становлення практичних умінь та навичок, які необхідні для удосконалення професійних здібностей.

Слід надавати учням можливість працювати у таких сферах діяльності, де вони можуть проявити себе з найкращого боку, реалізувати власний потенціал.
Враховувати в педагогічній діяльності психологічні особливості розвитку пізнавальної та інтелектуальної сфери:

• У даному віці думка остаточно поєднується зі словом. Слід стимулювати становлення мислення за допомогою риторичних вправ, направлених на формування вміння планувати, писати роботи та виступати перед аудиторією, відповідати на запитання. Надзвичайно велике значення мають різні форми письмового викладу. Використовувати таку форму роботи не лише на заняттях з мови та літератури, а й на заняттях з таких предметів, як історія, географія, біологія.

•    Необхідно навчити учнів    вмінню самостійно знаходити визначення понять та оперувати ними. Для формування таких умінь слід враховувати індивідуальні особливості кожного учня, давати їм матеріал, який вимагає додаткового самостійного опрацювання. На заняттях працювати над визначенням понять, а не давати їх у готовому вигляді.

•    Сприяти становленню внутрішнього плану дій за допомогою спеціальних вправ. Наприклад, при вирішенні задачі, спочатку створювати план дій, а потім братися за практичне вирішення завдання.

•    Сприяти розвитку таких показників творчого мислення, як гнучкість, швидкість, точність, оригінальність. Давати учням такі завдання, які б вимагали використання перелічених показників.
Швидкість - здатність висловлювати максимальну кількість ідей.
Гнучкість - здатність висловлювати широку різноманітність ідей. Оригінальність - здатність породжувати нові, нестандартні ідеї.
Точність - здатність удосконалювати чи надавати завершеного вигляду своїм ідеям.

«  Березень 2017  »