П`ятниця 19.04.2024 17:18                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS

Вагіс О.В. – директор школи, доповів про те що, у 2012/13 н.р. педагогічний колектив школи працював над узагальнюючим етапом роботи проблемної теми «Практичне застосування педагогічних технологій на засадах компетентнісно зорієнтованого навчання для розвитку навчальних та творчих здібностей». Створення умов для формування компетентнісно зорієнтованої особистості, яка поєднує набуті знання й уміння зі здатністю до творчого застосування, вмінню самостійно здобувати знання і застосувати їх у житті, оволодіння учнями здатності зберігати своє здоров’я, добре орієнтуватися у сучасному інформаційному просторі – це мета, яка досягалася у 2012/13 н.р. Робота за звітний період продовжувалася здійснюватися за напрямками:

• компетентнісно-зорієнтований підхід (проведена педрада-конференція «Освіта та виховання. Нові підходи у навчанні та вихованні»; продовжувалися впроваджуватися ефективні форми і методи розвитку життєвої компетентності в практику роботи навчального закладу);
  • застосування інноваційних педагогічних технологій в управлінській діяльності та навчально-виховному процесі (компетентнісно-зорієнтований підхід, освітній моніторинг у навчально-виховному процесі, інформаційно-комунікаційна технологія);
  • здоров’язберігаючі технології (колектив педагогів та учнів брав активну участь у заходах пов’язаних зі здоровим способом життя; за кошти батьків відкрито тренажерний зал);
  • інформатизація та компьютерізація навчального процесу (педагоги школи провели уроки з використанням ІКТ, продовжили розміщувати власні розробки на освітянських сайтах, більша частина вчителів зареєстрована на Заповікі; проведена педагогічна рада «Використання ІКТ у навчально-виховному процесі»;
  • наступність між початковою ланкою школи та ДНЗ №30 та №14(педагогами школи разом з вихователями ДНЗ був проведений круглий стіл «Створення єдиного освітнього простору ДНЗ і школа»; для вихованців дитячих садочків було проведено День відкритих дверей, міні-школа, свято «На лісовій галявині»,Масляна);
  • проектна діяльність у виховній роботі (класні колективи проводили різноманітні проекти «Моя Україна – Батьківщина», «Гімн молоку», День Тетяни, День святого Валентина тощо)

У навчальному закладі продовжують створюватися сприяти лі умови для розвитку всіх дітей з урахуванням їх схильностей для розвитку природних позитивних нахилів, здібностей, творчого мислення, потреби і вміння самовдосконалюватися.

Результатами проведеної роботи є:

Учні школи стали переможцями і учасниками

-          І Міжнародного бліц-конкурсу з веб-дизайну (1 місце у номінації «Фотомонтаж»;

-          Міжнародного конкурсу з веб-дизайну;

-          у Всеукраїнських експедиціях «Моя Батьківщина – Україна», «Історія міст та сіл» (роботи відправлені на обласний етап);

-          у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Молодь обирає здоров’я» (І місце на міському та зональному етапі);

-          у захисті робіт МАН (ІІ місце на обласному етапі);

-          у Всеукраїнських учнівських олімпіадах (10 призових місць на міському етапі та одне І місце на обласному етапі);

-          у Всеукраїнському конкурсі учнівських робіт (І місце на міському етапі);

-          комп’ютерні генії (ІІ місце);

-          конкурс на кращий відгук на сучасну дитячу прозу (І місце на міському етапі);

-          конкурс знавців англійської мови для учнів 5-7 класів (1 місце);

-          конкурс знавців англійської мови для учнів 3-4 класів (два ІІІ місця);

-          конкурс знавців математики для 3-4 класів (ІІ місце);

-          міський заочний конкурс з авто моделювання;

-          міський конкурс декоративно-прикладного моделювання;

-          переможці міського, обласного фестивалю огляду «Таланти твої, Запорізький краю»;

-          міський етап конкурс «Зірниця»

Педагоги школи продовжили активно застосовувати сучасні педагогічні технології, а саме: критичного мислення, інформаційні, здоров’язберігаючі технології, метод проектів, інтерактивні методи тощо. Педагоги початкової школи почали впроваджувати технологію «Веселкового» навчання.

У листопаді-грудні 2012 року у школі пройшла декада «Наш бренд – талант і педмайстерність». Під час проведення декади педагоги змогли відвідати відкриті уроки учителів-методистів, старших учителів, які на практиці показали застосування технологій: критичного мислення, групового та кооперативного навчання, метод проектів, технологію «Веселкового» навчання. Була випущена збірка конспектів уроків, організована виставка «Педмайстерність – це…» Матеріали педагогів зберігаються у методичному кабінеті.

Для розвитку інформаційної компетентності з вересня почав працювати шкільний прес-центр, та мультимедійний кабінет з системою «епрезентс».

У цьому навчальному році на базі школи пройшли:

-          у рамках Школи молодого ЗД з виховної роботи та педагога-організатора семінар «Розвиток творчих здібностей учнів через здоров’язберігаючі технології»;

-          у рамках ПДС для вчителів початкових класів семінар «Розвиток пізнавальних формування інтересів як засіб формування творчої особистості молодшого школяра»;

-          семінар для ЗД з НМР «Технологія саморозвитку особистості у освітньо виховному процесі».

Колектив Мелітопольської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів №1 – Школи сприяння здоров’я отримав високу оцінку Мелітопольського управління освіти за розповсюдження і пропаганду здорового способу життя на регіональному рівні.

«  Квітень 2024  »