П`ятниця 19.04.2024 00:30                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Лютий » 26 » 26 лютого – День кримського спротиву!
26 лютого – День кримського спротиву!

В Україні 26-27 лютого відбудуться заходи до Дня спротиву російській окупації у її другу річницю.

Численні акції відбудуться в різних містах України, передає «Крим.Реалії».

Так, у Києві активісти проведуть міжнародний форум «Крим – це Україна. Анексувати півострів між минулим і майбутнім». У Львові в цей день відкриється серія фотовиставок «Немає іншого дому» і «Спогади про Крим». На адміністративному кордоні з Кримом в Херсонській області запланували провести «Патріотичний автопробіг» – від Новоолексіївки до Генічеська.

Нині в Україні проходить інформаційно-комунікаційна компанія «Крим – це Україна»: у відеороликах відомі і пересічні українці звертаються зі словами підтримки до жителів Криму.

2 лютого Верховна Рада України запропонувала відзначити 26 лютого на державному рівні день спротиву окупації Росії.

Два роки тому, 26 лютого 2014 року, біля кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг прихильників територіальної цілісності України, здебільшого кримських татар, з одного боку, та активістів партії «Русское единство» з іншого. Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу. За даними російського слідства, через тисняву двоє мітингувальників загинули, 79 були поранені. Підсудні своєї провини не визнають і вважають цю справу політично мотивованою.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/02/26/v_ukraini_sogodni_vidznachatymut_den_sprotyvu_rosiyskiy_okupatsii_676229

«  Лютий 2016  »