Цивільна оборона — це важлива складова загальнодержавних оборонних заходів будь-якої держави, що проводяться в мирний та воєнний часи. Вони спрямовані на вирішення трьох основних завдань: захист населення від факторів ураження, які викликають стихійні лиха, техногенні аварії (катастрофи), а також дії сучасних засобів ураження в ході воєнних конфліктів; забезпечення стійкої роботи (живучість) економіки в надзвичайних ситуаціях; проведення рятувальних і невідкладних аварійних робіт із метою ліквідації викликаних ними наслідків. З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного походження, зменшення збитків і втрат у разі стихійного лиха, аварій, катастроф, вибухів і великих пожеж, Законом України «Про Цивільну оборону України» передбачена підготовка й перепідготовка керівного складу з цивільної оборони та навчання населення застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти у надзвичайних ситуаціях. Зокрема, програма комплексних навчальних занять із «Безпеки життєдіяльності» включає підготовку учнів загальноосвітніх шкіл із цивільної оборони.
Підсумком цієї підготовки школярів з
а навчальний рік є проведення Дня цивільної оборони. Практична спрямованість заходів, що проводяться протягом Дня, повинна носити характер змагань, викликати певний інтерес в учнів, спонукати їх до поглиблення знань із цивільної оборони та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.
Головними завданнями проведення дня ЦО є:
Поглиблення учнями та педколективом теоретичних знань з питань ЦО і вдосконалення практичних навичок дій в екстремальних ситуацій.
Практична перевірка здатності учнів реагувати на сигнал оповіщення ЦО, користування засобами колективного та індивідуального захисту.
Навчання керівного та командно-начальницького складу організацій і проведення заходів цивільної оборони в школі.
|