Вівторок 19.03.2024 08:28                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS


ШКОЛА – ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ДО МАЙБУТНЬОГО ЖИТТЯ. ШКОЛА – ЦЕ І Є ЖИТТЯ ДИТИНИ. ЯКЩО ВИ БАЖАЄТЕ, ЩОБ ВОНО БУЛО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО НАСИЧЕНИМ, ЯСКРАВИМ, ТВОРЧИМ ЯКЩО ВИ БАЖАЄТЕ, ЩОБ У ДУШІ ВАШОЇ ДИТИНИ ЗАПАЛАВ ВОГОНЬ ЗНАНЬ ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАШОЇ ШКОЛИ І ВИ ЗДОБУДЕТЕ ВСЕ, ЩО БАЖАЄТЕ.
Наша школа

Навчальна діяльність

Методична робота

Виховна робота

Психологічна служба

Учням

Зв'язок з нами

Наше опитування
Який предмет Вам подобається вивчати в нашій школі?
Всего ответов: 852

Міні-чат

Події в Україні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика




Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні народилися:


Коли ми говоримо про годинник, ми маємо на увазі прилад для вимірювання часу. Але людині способи відліку часу були відомі задовго до того, як вона винайшла такі прилади.

 Схід і захід сонця були першими показниками часу. Збільшення й зменшення тіней від палиць, каменів і дерев також використовувалося для визначення часу. Рух зірок був для людини чимсь на зразок гігантського годинника.
Вона помітила, що в міру того як проходила ніч, ставали видимими різні зірки.

 Давні єгиптяни ділили ніч на дванадцять часових періодів, відповідних сходу 12-ти зірок. Вони й день ділили аналогічно, і наша 24-часова доба заснована на єгипетському розподілі дня та ночі. Єгиптяни також зробили тіньові годинники - бруски дерева з покажчиками. У кінцевому результаті, ці тіньові або сонячні годинники, що мають 12 періодів для розподілу дня, і були першими годинниками.

  Наступними видами годинників були водяні й вогненні. Свічка з нарізками відлічувала час по мірі згоряння від нарізки до нарізки. А у водяних годинниках тарілка з маленьким отвором на дні вміщувалася на воді. Після певного часу плаваюча тарілка наповнювалася водою й тонула.

   Близько 2000 років тому людина винайшла ще один вид годинників - пісочні. Вони складалися із двох порожнистих скляних посудин, сполучених так, що пісок міг пересипатися з однієї до іншої. Верхня посудина була наповнена піском у такій кількості, що він висипався в отвір протягом години.

   Десь у 140 році до нашої ери греки й римляни застосували зубчасте колесо для вдосконалення водяного годинника. Поплавець, уміщений до посудини, підіймався, коли вода текла тонкою цівкою в посудину. Він був сполучений із зубчастим колесом.

   Колесо повертало стрілку, яка поступово рухалася від однієї часової відмітки до іншої. А через 1400 років винайшли перші механічні годинники. Вантаж був прив'язаний до мотузки, вона повертала котушку, яка у свою чергу, рухала осі зубчастих коліс і шестерень. Колеса повертали стрілку на циферблаті.

    

    

    

Форма входу

Електронний журнал

nz.ua


Пошук

Що відбулося

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Блоги нашої школи

Блог Самаренко О.А.

блог Мілюкової Н.П.

блог Парубенко С.В.

Блог медичного працівника Вовченко М.В.


Урядові та регіональні сайти

www.mon.gov.ua

www.kmu.gov.ua

www.melmoinfo.at.ua

dneprtest.dp.ua/cms/index.php

miskyomelit.ucoz.ru/

www.ciit.zp.ua

www.autta.org.ua

www.wordshelp.com.ua/

www.useti.org.ua

www.testportal.gov.ua



Мапа відвідувачів

Банер та код сайту

    


Наш акваріум

Архів записів

Мелітопольська гімназія №1 © 2024
наш номер телефона 0619 49 01 77