Субота 27.04.2024 15:43                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS

У Франції школярі відпочивають лише два літні місяці, а у ПівденнійАвстралії улітку навчаються. Українські діти канікули люблять. Тримісяці вони гуляли з друзями, відпочивали у таборах, влаштовувалипікніки у лісі, їздили на озеро, ходили на дискотеки. Як тут не поспівчувати зарубіжним друзям, яким щастить менше, бо канікули у них тривають не так довго.

Польща

Раніше у цій країні шкільне життя було таким, як і в нас, але тепер ми трохи різнимося. Навчальний рік тут закінчується 25 червня, а починається 1 вересня. Цікаво, що польські студенти мають у цьому сенсі значну перевагу над школярами, бо відпочивають аж до 1 жовтня. І де, скажіть, справедливість?

Великобританія

З англійцями у нас багато спільного. Школярі також закінчують навчання наприкінці травня. Щоправда, фіксованої дати немає – вчаться до понеділка останнього травневого тижня. А буде це 25 чи 30 число, залежить від фарту. Розпочинається навчання теж на початку вересня. Однак великодні й різдвяні канікули тривають аж по 14 днів.

Німеччина

А ось тут немає єдиної системи. У кожній федеральній землі – свої правила. Наприклад, якщо в Гессені діти відпочивають з 23 червня по 1 серпня, то у Бремені їх відпускають з 10 липня по 20 серпня. Практичні німці зробили це для того, аби зменшити затори на автошляхах у південному напрямку й уникнути дефіциту квитків під час літніх канікул.

США

Цікаво, що американські діти – найбільші фанати окремого від батьків відпочинку. Щороку в літніх таборах тут відпочиває 85% школярів тоді, як у нас лише 12%.

У більшості американських дітей канікули тривають два з половиною місяці. У південних штатах діти йдуть відпочивати ще у травні, а сідають за парти на початку серпня. Причина у кліматі: травень, червень, серпень – дуже спекотні місяці на цій території.

Японія

А ось порівняно з юними самураями ми виглядаємо цілковитими ледарями й неробами. Бо японський школяр може дозволити собі відпочинок, не довший трьох тижнів влітку й двох - взимку. І все! Жодних тобі святкових днів, тим паче – карантинів. Хтось навіть порахував: щоб опанувати програму японського школяра, зважаючи на три місяці відпочинку, довелося б вчитися не 11, а 17 років!

Франція

Канікули на батьківщині мушкетерів тривають від кінця травня до початку серпня. Отже, школярі відпочивають лише два місяці. Не слід забувати і те, що у Франції (зрештою, як і в Нідерландах, Швейцарії, Австралії) діють обов’язкові навчальні програми для обдарованих дітей. А отже, їхній літній відпочинок стає коротшим.

Австралія

А ось тут усе навпаки. Мабуть, тому, що ходять австралійці «догори ногами», якщо зважити, що живуть вони за екватором, у Південній півкулі. А відповідно зараз там – відносно прохолодна зима, хоча і серпень надворі. А хто ж відпочиває взимку?! От настане Різдво… чи то літо, можна буде відпочити шість тижнів.

«  Квітень 2024  »