Вівторок 19.03.2024 10:53                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS

Намалюйте на папері своїй дитині маршрут, яким він повинен іти в школу. Можна виконати малюнок у вигляді карти, тим самим, вносячи елемент гри. Пройдіть із дитиною по намальованому маршруту, розповідаючи, яка небезпека може чекати школяра. Через які перехрестя йти, які світлофори горять для нього, звідки можуть зненацька виїхати автомобілі, по яких ознаках розрізнити автомобілі, яким дозволяється рух на червоний сигнал світлофора і таке інше.
Для дитини це перетворюється в захоплюючу гру, і велика ймовірність того, що він запам'ятає, як йому безпечно дійти до школи.

ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕХОДУ ДІТЕЙ ЧЕРЕЗ ДОРОГУ
 1.  Спочатку знайти безпечне місце для переходу.
Коментар: саме "знайти"! Головне - перейти не тільки "у встановленім місці" (не завжди поруч є "зебра" або знак), а в місці  відмінного огляду. Не біля поворотів, з яких можуть вискочити автомобілі. Якнайдалі від стоячих транспортних засобів і інших перешкод огляду.
2.  Стій на тротуарі біля узбіччя (проїзної частини).
Коментар: обов'язково " стій"! Завжди потрібна зупинка, пауза для спостереження й оцінки обстановки. Ніколи не виходьте, не вибігайте "з ходу"!
3.  Озирнись або прислухайся - чи немає автомобілів.
Коментар: "озирнись", - поверни голову і ліворуч і праворуч, та пам’ятай, що автомобіль може бути ПРИХОВАНИЙ від пішохода.
4.   Якщо бачиш автомобіль, що наближається, - дай йому проїхати. ЗНОВУ ПОДИВИСЯ ПО СТОРОНАХ.
5.   Якщо поблизу немає автомобілів - переходи дорогу під прямим кутом.
Немає поблизу - виходить, немає, що ні наближаються, ні проїхали, ні стоять. НІЩО НЕ ЗАВАЖАЄ ОГЛЯДУ Й НЕ ЗАГРОЖУЄ ЖИТТЮ.
6.   Продовжуй уважно дивитися  й прислухатися,  поки не перейдеш дорогу.
Коментар: дивитися по сторонах при переході треба неодноразово, адже сітуація може змінитися: автомобіль, що рухається прямо, може зненацька повернути або в нього можуть відмовити гальма.
Варто відзначити, що вивчення ПДР так само необхідне, як і вивчення основних предметів (математики, української мови). Адже безпека життя наших дітей важлива не менш показника їх інтелектуального розвитку, і навіть набагато значніше.
Безпека життя наших дітей – головне й першорядне завдання оточуючих їх дорослих. У сучасній ситуації стає особливо небезпечно маленькому пішоходові перебувати на дорозі, кількість транспортних засобів збільшується день у день, і їх власники не усвідомлюють усієї відповідальності за те, що відбувається на дорозі. Пішоходові в цьому випадку залишається розраховувати тільки на свої сили й бути особливо уважним, виходячи на дорогу. Ми – пішоходи повинні бути підготовлені до ситуацій різного роду. Тому виробляти навички безпечної поведінки на дорозі необхідно з дитинства!
Навчаючи дитину Правилам дорожнього руху, дорослий повинен сам чітко уявляти, чому потрібно вчити, і як це зробити більш ефективно. Він сам повинен добре розбиратися в дорожніх ситуаціях. Тому треба не тільки заздалегідь проаналізувати свій життєвий досвід, але й вивчити необхідну літературу по темі «Правила дорожнього руху».
 Те, чому й, головне, як добре ми навчимо дитину, які навички безпечної поведінки на вулиці прищепимо їй, буде оберігати вашу дитину все життя.