Четвер 22.06.2017 15:02                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS

Що таке гольфстрім?

Гольфстрім - найвідоміше океанське течія, що протікає по морю, а не по суші. Але Гольфстрім настільки великий, що його маса більше всіх річок, поточних по суші!

Гольфстрім переміщується в північному напрямку вздовж східного узбережжя Сполучених Штатів, через північну частину Атлантичного океану, досягаючи північного заходу Європи. Колір Гольфстріму - яскраво-синій - контрастує із зеленуватою і сірою водою океану, крізь який проходить його шлях.

Він починає свій шлях в Атлантичному океані недалеко від екватора. Рух води на поверхні або «дрейф» відбувається в західному напрямку, тому спочатку Гольфстрім направляється на північ від Південної Америки в Карибське море. І тільки коли він повертає на північ і рухається уздовж східного узбережжя США, він стає Гольфстрімом. Так як Гольфстрім зароджувався в теплій частині світу, це потік теплої води.

Приплив величезної маси теплої води приносить значні зміни в кліматі багатьох регіонів! Ось деякі дивовижні приклади: вітри, що проходять через Гольфстрім в Північну Європу (де його називають північноатлантичним потоком) приносять тепло в Норвегію, Швецію, Данію, Голландію і Бельгію. В результаті - тут тепліше взимку, ніж в інших районах, розташованих на тій же широті. З цієї ж причини морські порти на узбережжі Норвегії вільні від льоду цілий рік.

Завдяки Гольфстріму, зима в Парижі та Лондоні тепліше, ніж у південній частині Лабрадору, де взимку дуже холодно. Вітри, проходячи над Гольфстрімом, стають теплими і вологими. Коли такий вітер остигає, наприклад при наближенні до Ньюфаундленду, утворюється густий туман. Ось чому бувають відомі тумани на Великій Банку в районі Ньюфаундленду. Гольфстрім не робить такого впливу на зимові температури в Північній Америці, як в Європі, так як вітри дмуть у бік Європи.

«  Червень 2017  »